11. - 15.  července 2016 jsem se zúčastnila druhého odlehčujícího týdne. Díky výrazným výsledkům po absolvování červnového týdnu jsem se již moc těšila. Každodenní cvičení (5 dnů po 75 minutách) je zvláště pro pracující maminky časové i fyzické náročné, ale odměna v podobě viditelných změn tělesných proporcí a i psychické pohody je velkou odměnou a motivací k uskutečnění dalších kroků se snahou o pokus o změnu životního stylu. Petro, mockrát děkuji za Tvůj přístup a ukázanou cestu.....:-)


Na začátku bylo temno – byla jsem po porodu dvou dětí, od své váhy (ve které se cítím dobře) jsem byla +10 kg. Nejdříve jsem hledala sama, co s tím. Kojit jsem přestala poměrně brzy a tak nic nebránilo tomu začít opět dělat něco pro sebe. Byla jsem zvyklá poměrně dost sportovat a tak jsem si říkala, že to zase takový problém nebude. Nakonec jsem ale zjistila, že při nabitém programu s dvěma dětmi se ke sportu dostávám hodně omezeně. Často jsem také přišla na to, že místo snídaně je už čas na oběd a protože mě často honil hlad, zaháněla jsem to nějakou rychlovkou. Večer jsem pak nevěděla, jak se zbavit strašné chuti na sladké. Končilo to většinou čokoládou a ne pouze pár kostičkami, ale celou.

Po třech měsících přišlo léto a já byla pevně rozhodnuta, že to takhle dál nejde a že s tím chci opravdu, ale opravdu něco udělat. Začala jsem hledat více informací o podpoře ve svém okolí, sportech, ale chyběl mi ten bič, který by mě nutil dbát o sebe víc.

Přišla dovolená, kterou jsme podnikli společně s Petrou a její rodinou. Známe se dlouho, věděla jsem, že dělá výživové poradenství a trenérku, bohužel k mé smůle poměrně daleko od mého bydliště. Nicméně jsme to společně během dovolené probraly, já dostala díky tomu nový směr a cíl a taky mnoho informací a rad, jak si s tím poradit. Zbývalo dořešit, kam se budu chodit pravidelně vážit, když k ní to mám tak z ruky. I to se podařilo a tak už nic nebránilo tomu, abych začala respektovat rady  od Petry a začala na sobě pracovat. A výsledky?

Dnes je to 6 měsíců, co jsem nastolila nový režim. Jím 5x denně, chutě mě naprosto nechytají, zhubla jsem celkově 7 kg, cvičím si doma a 1x týdně chodím s holkama od nás si zacvičit něco na způsob kruhového tréninku. „Viscerál“ jsem dostala z 5 na 3 a stále ještě nekončím. K Petře chodím pro radu, když se objeví něco, s čím si nevím rady. Jak? Na dálku přes email. Nejdřív jsem si myslela, že to takhle nepůjde, ale jde to. Mám poměrně pevnou vůli a hlavně dobrou poradkyni – výsledky jí posílám emailem, probereme to emailem nebo po telefonu a pak zase jedeme dál. Zkrátka všechno jde, když se chce.

Přeji všem zdar a sílu v jejich dílu !
Pavlína V. (13. 1. 2016)


Zdravíčko.

Po porodu syna, jsem se snad téměř bez snažení, dostala na svou váhu. Já byla šťastná a spokojená mamina. Brzy mi však „lítání“ okolo synka přestalo stačit. Když k tomu přidáte vášeň pro vaření, teplé jídlo dvakrát denně a čerstvý koláč třikrát do týdne.. Během dvou let jsem měla 16kg navrch.  Omlouvala jsem to tím, že když mám dítě..ale sama jsem věděla, že by to tak nemuselo být.

Jenže co s tím?

Tehdy má kamarádka Pavla začala s výživovým plánem podle Petrušky a opravdu, její kila šla dolů, ale to mě nepřesvědčilo. Až když se ručička váhy zastavila těsně pod 80kg, při mé výšce 168cm, věděla jsem, že už to sama podle nějakých „diet“ nezvládnu a nechci, aby bylo hůř. Odhodlala jsem se Petrušce zavolat. A to bylo mé nejlepší rozhodnutí. Nejen že na TO nejsem sama, navíc jsem se naučila jíst úplně nové a pro mě dosud neznáme suroviny a i když jsem zvolila cestu lenochoda :D kila jdou pomalu dolů. Jako bonus se cítím krásněji a sebevědoměji. Tak ještě trochu toho pohybu a …

Jen v sobě najít sílu, nechat si poradit a potom vůli, protože vydržet je složitější než se do TOHO pustit..
Přeji mnoho úspěchů.

Liduš


Dobrý den,

přišla jsem k Petře Šmerákové společně se svojí mamkou kvůli tomu, že jsem nebyla spokojená s tím, jak vypadám, jak se stravuji a tak celkově jaký vedu životní styl...
Nikdy jsem si nemyslela, že budu hubená, protože už několikrát jsem se snažila opakovaně cvičit, nejíst, ale to je špatně! Žádný diety, nejedení - to vůbec! Jím 5x denně, jím to, co mi chutná. Zdravé recepty, které mi během konzultací pí. Šmeráková dávala, nebo posílala, jsou výborné a chutnají ještě lépe, když víte, že nejíte nic nezdravého.
Zprvu jsem se trošku bála, ale hned při první konzultaci se moje obavy vytratily, jelikož paní Šmeráková je moc příjemný a milý člověk, který vám vše vysvětlí a se vším poradí!
Nelituji toho, to rozhodně ne!! Výsledky jsou znát a to dost, nejenže jsem během půl roku „ztratila" 16 kg a vypadám, dovolím si říct, krásně, ale jsem psychicky a fyzicky zdravá a to je pro mě velmi důležité....cítit se „suprově"!
A ten krásný pocit, když vám někdo řekne, jak vám to sluší a vidí, že na sobě pracujete a jak jste krásnější a krásnější. Ale člověk, samozřejmě, musí chtít, samo to nejde, takže jsem pro to něco musela dělat.
Začala jsem běhat, stravovat se tak, jak bych měla, s čímž pomohla paní Šmeráková, a kg šly dolů. Nikdy bych neřekla, že budu běhat a teď..když je zima, strašně mi to chybí! Není lepší pocit, než přijít po cvičení, dát si vanu a vědět, že jsem pro sebe zase něco udělala a jsem o kousek blíže ke své vysněné postavě. Hlavně je důležité nevzdávat to hned na začátku..výsledky nebudou vidět hned, ale když se dostaví, stojí to za to .
Rozhodně pokračuji dál. Takže za všechno vděčím paní Šmerákové.

Děkuji moc! (Silvie J., 16 let)


 „Na začátku byla myšlenka, kterou jsem si v duchu říkala stále dokola „chci se uzdravit a pomáhat své rodině se zdravím". Po této myšlence přišla kapka odhodlání a v tu dobu jsem potkala, dnes už pro mě blízkého člověka, PETRU ŠMERÁKOVOU. Její úsměv a energie mě nakopla natolik, že další mou myšlenkou bylo „proboha, jak ona to dělá, to chci taky"! V tu dobu mi nabídla zároveň zelené potraviny Chlorellu a Ječmen... Nedá se popsat v krátkosti, co vše se začalo dít. Právě také s jejich pomocí se mé tělo začalo uzdravovat a tehdy jsem pochopila, že mé problémy byly jen signálem, že už s tím musím něco dělat a nenechat je dál prohlubovat! Samozřejmě další změnou, která se musí vždy udělat, je změna jídelníčku. Vím co to je, když člověk změní jídelníček ze dne na den – u mě konkrétně došlo k tomu, že mé jídlo má obsahovat co nejméně lepku,laktózy a vaječ.bílků, proto tedy i vím jaké to je, když se pak cítíte ještě hůř, než na začátku.. Ale to je úplně normální, své tělo jsem vnímala, že protestuje, ale myšlenky jsem v hlavě měla uspořádané, tak jako uvádím na začátku těchto řádků, to byl pro mě hnací motor. Nehledejte důkazy jen v okolí, protože 90% lidí to třeba vzdalo právě už na začátku, hledejte je u sebe a uvidíte pokroky.

Mohla bych celé hodiny psát o tom, jak jsem se uzdravovala, ale to byla má životní etapa a já moc děkuji právě Petře za podporu, protože ona má k lidem pochopení ve všech směrech.

Vždy je samozřejmě hlavně na vás všech, jak se k tomu postavíte a zda vydržíte, protože začátky jsou těžké, ale zaručuji vám, že všechno jde.

Po krásném roce tohoto převratu jsem se srovnala natolik (psychicky i fyzicky), že dnes čekáme naše první „zelené miminko" .... A i když občas nějaké problémy jsou, tak vím, že je vyřeším a vím, že jsem udělala maximum proto, aby právě i naše budoucí miminko už uvnitř vědělo, že je máma v pohodě„

PETRO díky za vše!

Sandra B.